Tatrzański Bank Spółdzielczy - do którego zawsze jest najbliżej - najlepiej rozumie Państwa potrzeby. Jest jednym z najstarszych banków na Podhalu. W 2010 roku obchodził swoje 85-lecie.Nasza współpraca trwa więc już od pokoleń, gdyż jesteśmy solidnym i godnym zaufania partnerem.Jesteśmy bankiem dla klientów indywidualnych i podmiotów gospodarczych prowadzących działalność na terenie województwa małopolskiego a szczególnie na terenie powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego.Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze przemysłu turystycznego ,handlu, rzemiosła, rolnictwa oraz samorządów.W naszej ofercie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Atrakcyjny ośrodek wypoczynkowy w Bukowinie Tatrzańskiej, malowniczo położony na południowym stoku. Jest to czteropiętrowy budynek, w którym znajduje się 70 miejsc noclegowych. Pokoje 2,3,4 i 5 osobowe z łazienkami wyposażone są w sprzęt AV. Z okien roztacza się piękny widok na Tatry Wysokie.
W obiekcie znajduje się sala kominkowa i telewizyjna oraz sala ze stołem bilardowym i do tenisa stołowego. Posiadamy również salę hydromasażu, a także saunę oraz jacuzzi. Wieczorem proponujemy spędzenie czasu przy grilu. Oferujemy Państwu wyżywienie na miejscu - kuchnia domowa. Istnieje możliwość otrzymania 2 lub 3 posiłków dziennie. Na miejscu znajduje się sklep spożywczy. Zapewniamy zaplecze do wszechstronnego wypoczynku oraz prowadzenia spotkań biznesowych i szkoleniowych.
W sezonie od wiosny do jesieni jest to doskonała baza wypadowa do wyjścia na wszystkie piesze trasy w rejonie TATR (również Słowackich). Na życzenie możemy pomóc w zorganizowaniu wycieczek krajoznawczych, szczególnie w rejon Morskiego Oka i okolic. Zapewniamy licencjonowanego pilota. W odległości 4 km znajduje się ośrodek Termy bukowiańskie. Termy bukowiańskie to centrum rozrywki dla całej rodziny, ośrodek uzdrowiskowy i rehabilitacyjny. Obiekty termalne obejmą 12 basenów: 6 wewnętrznych i 6 zewnętrznych. Temperatura wody w basenach utrzymuje się w granicach 28-36°C.
W sezonie zimowym nasz ośrodek staje się doskonałą bazą narciarską. W odległości około 500 m znajduje się Stacja Narciarska RUSIŃSKI a w odległości około 3 km zespół dziewięciu wyciągów. Jeden z nich to wyciąg krzesełkowy. Stoki są sztucznie naśnieżane, oświetlone i ubijane ratrakami. Na miejscu znajdują się wypożyczalnie sprzętu sportowego, a także szkółki narciarskie. Po dniu pełnym wrażeń możemy Państwu również umożliwić zorganizowanie dyskoteki lub ogniska z pieczeniem barana i dodatkami folklorystycznymi, a w zimie góralskiego kuligu.
Organizujemy:
* SZKOLENIA
* KONFERENCJE
* ZJAZDY I SPOTKANIA TOWARZYSKIE
* BANKIETY
* SPOTKANIA INTEGRACYJNE DLA FIRM, INSTYTUCJI, ZAKŁADÓW PRACY
* OBOZY SPORTOWENa życzenie gości zapewniamy:
* TRANSPORT (AUTOKARY, BUSY)
* OBSŁUGĘ WYCIECZEK DO NAJPIĘKNIEJSZYCH ZAKĄTKÓW PODHALA
* JEDNODNIOWE WYJAZDY NA SŁOWACJĘ
* USŁUGI PRZEWODNIKÓW
* IMPREZY FOLKLORYSTYCZNE
* JAZDĘ KONNĄ
* PRZEJAZDY DOROŻKAMI PO OKOLICY
* KULIGI
* OGNISKA Z PIECZENIEM BARANA, PROSIAKA, KIEŁBASEK
* NAUKĘ JAZDY NA NARTACH
* NAUKĘ WSPINACZKI
Zapraszamy gości indywidualnych oraz grupy zorganizowane, kolonie, wycieczki, zielone szkoły i zimowiska. Wierzymy, że czas spędzony w naszym pensjonacie będą państwo długo i mile wspominać.Bukowina Tatrzańska leży na południu Polski, przy granicy ze Słowacją, u podnóża Tatr (12 km). Jest terenem wybitnie górzystym, zajmującym łączną powierzchnię 13.243 ha i położonym na wysokości 660-2499 m n.p.m. (Rysy), obejmując tym samym najwyżej położone rejony polski.
W jej skład wchodzi mocno pofałdowana i poprzecinana licznymi potokami wschodnia część polskich Tatr Wysokich, z ich najpiękniejszymi zakątkami: Morskim Okiem, Czarnym Stawem nad Morskim Okiem, Doliną Pięciu Stawów Polskich, Doliną Roztoki, Wodogrzmotami Mickiewicza i Siklawą. Połowę powierzchni gminy zajmują bogate w zwierzynę lasy, głównie świerkowe.
Region ten cechuje specyficzny klimat lokalny, z długą zimą powodującą opóźnienie wegetacji w stosunku do reszty kraju i pokrywą śnieżną utrzymującą się od końca grudnia do końca marca, częstymi burzami i ulewami w lecie, wiatrami halnymi.
Wieloletnia tradycja wynajmowania kwater letnikom, oraz walory krajoznawcze i turystyczne tych okolic, wpłynęły na ukształtowanie się na tym terenie określonego typu miejscowości letniskowej. Przejawia się to w dostosowaniu budownictwa indywidualnego dla potrzeb wczasowiczów i wypoczynku. W ślad za tym nastąpił rozwój infrastruktury sportowo - turystycznej. Znajduje się tutaj Stacja Narciarska RUSIŃ-SKI, oraz inne wyciągi narciarskie o różnym stopniu trudności oraz różnej długości, w większości oświetlone i posiadające zaplecze gastronomiczne, sanitarne i parkingowe, szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu sportowego. W Bukowinie Tatrzańskiej znajduje się również ośrodek Termy bukowiańskie. W Białce Tatrzańskiej obok szkoły znajduje się kompleks boisk sportowych, wrotkarnia, zimą oświetlone lodowisko z wypożyczalnią łyżew. Wszystkie miejscowości gminy wchodzą w skład tzw."wsi turystycznych" województwa nowosądeckiego.
Walory klimatyczne i krajobrazowe, interesujący folklor góralski, dobre warunki uprawiania sportów zimowych, kolarstwa górskiego, turystyki wpływają na niewątpliwą atrakcyjność gminy. Wielką atrakcją są przejażdżki zaprzęgami konnymi, zwłaszcza na trasie do Morskiego Oka oraz kuligi połączone z watrą góralską (ognisko). Co roku rzeka Białka jest też jednym z etapów międzynarodowych regat slalomowych o Wstęgę Dunajca, a ostatnio nawet kajakarskich mistrzostw Polski. Jest też gmina Bukowina Tatrzańska doskonałym punktem wypadowym na Orawę, w Gorce, nad Zalew Czorsztyńsko-Niedzicki, na Spisz, czy w Pieniny, a także na Słowację.
Trzeba również wspomnieć o walorach folklorystycznych gminy. Jej mieszkańców cechuje wielkie umiłowanie tradycji i starych obyczajów. W czasie świąt i uroczystości nosi się tutaj regionalne stroje góralskie, a na codzień słyszy się gwarę w odmianie podhalańskiej i spiskiej. Odbywają się tutaj również liczne imprezy kulturalne o zasięgu krajowym : Sabałowe Bajania latem i Karnawał Góralski zimą. Bukowina Tatrzańska, jako pierwsza miejscowość Polski została w 1996 roku przyjęta do Międzynarodowej Fundacji Wspierania Miejscowości Karnawałowych (FECC).[gallery link="file" columns="5"]